Ako mi zarobilo sporenie do zlata v turbulentných časoch?

Staré poučky hovoria, že zlato udržuje hodnotu peňazí v čase. Je to naozaj tak? Poďme sa na to spolu pozrieť.

Mám sporiaci program do zlata od júla 2018. Presne 12.7.2018 som nakúpil svoje prvé gramy zlata za 42,84 EUR, rovnako som dostal do každej mince bonus 6 %, čiže 1,866 gramu zlata za prvú investičnú platbu. Mám priemerný sporiaci program s desiatimi mincami a sporím si na týždennej báze.

Môžem byť spokojný, zlato háji to, čo sa o ňom hovorí. Teraz stojí gram zlata oveľa viac a predikcie rastu ceny mu prajú. Taktiež mi moje bonusové gramy nemôže nikto zobrať, pretože sú predplatené v každej minci v hodnote 1,866 gramu a dostanem ich pri dosporení každej mince.

Ako vyzerá môj sporiaci program v číslach?

Prvá investičná platba ma vyšla na 803,31 EUR. Takto som si do každej mince predplatil 1,866 gramu a k 28.4.2020 mali moje gramy výkupnú hodnotu 996 EUR.

Do sporenia som už vložil 3 748 EUR a spolu vlastním približne 80 gramov zlata. V roku 2020 bolo zhodnotenie mojich gramov viac ako 13 %, pretože odkupná hodnota bola vo výške takmer 4 244 EUR.

V čase prudkých výkyvov akcií je takmer 500 eurové zhodnotenie výborné. Za taký krátky čas som dosporil dve mince a v grafe môžete vidieť moju priemernú nákupnú cenu, ktorá je vo výške 46,85 eura za gram.

Oplatí sa sporenie do zlata?

Do zlata si sporím vo viacerých spoločnostiach a mám aj niekoľko jednorazových nákupov. Sporiaci program v Goldio sa vďaka viacerým výhodám v porovnaní s konkurenciou určite oplatí. Zlaté sporenie sa nepochybne oplatí vďaka množstvu výhod oproti konkurencii. Hlavnou výhodou Goldio je, že sporenie do zlata začína na 25 € mesačne. Nemusíte sa teda báť, že by sporenie nebolo pre vás. Služby spoločnosti môžu využívať všetci, ktorí chcú aj v malom investovať do niečoho zmysluplného. Hodnota peňazí sa vám bude naďalej zvyšovať a neznehodnotí sa kvôli inflácií.

Cena zlata, s miernymi výkyvmi, je stále na vzostupe. Napriek korone, vojne, inflácii a rôznym ďalším aspektom, ktoré ovplyvňujú svetovú ekonomiku si zlato  právom udržuje stabilné miesto v investičných portfóliách malých aj veľkých investorov. Prispieva k tomu aj fakt, že za posledných 20 rokov jeho cena vzrástla viac ako o 400%.

Chceli by ste sporiť do zlata a neviete ako začať? Radi Vám zodpovieme všetky otázky.

Pôvodný zdroj článku a výpočty vypracoval p. František Burda. 

Zdroj: https://www.goldenoaktrust.sk/ako-zarobil-moj-sporiaci-program-v-turbulentnych-casoch/ 

Scroll to Top

Máte záujem o sporenie?

Vyberte si spôsob založenia sporiaceho účtu
Založiť účet online
Vytvorte si sporiaci účet pohodlne online
Nechajte si poradiť od experta
Naši experti vás budú kontaktovať a pomôžu vám so založením účtu

Vyplňte vaše kontaktné údaje

Po odoslaní vyplneného formuláru Vás bude kontaktovať náš špecialista, ktorý s Vami dohodne ďalší postup podľa vašich individuálnych potrieb a možností.
Ďakujeme za záujem
Náš špecialista vás bude čoskoro kontaktovať.