Blog

Viete kedy je vhodné nakupovať zlato? Čo je to investičné zlato a prečo sa oplatí tvoriť rezervy v zlate? Ako môže investícia do zlata uchrániť pred vysokou infláciou? Aké sú vhodné formy investícii či sporenia? Prečo môžu byť zlaté mince istotou a ako správne sporiť? Ak sa zaujímate o sporenie či investovanie do zlata pripravili sme pre vás riadky, ktoré budú Vaším sprievodcom.

Zlato

Sporenie na rezervu

Ako začať sporiť a zabezpečiť si finančnú stabilitu? Vytvoriť si finančné zázemie je dnes dôležitejšie než kedykoľvek predtým. Rady odborníkov na GOLDIO.sk

Čítať viac
Zlato

V čom spočíva jedinečnosť mince Wiener Philharmoniker?

Minca Wiener Philharmoniker patrí medzi najznámejšie investičné zlaté mince na svete. Investorov, zberateľov a milovníkov klasickej hudby upútala originálnym dizajnom a vysokou kvalitou čistoty zlata. Pýtate sa, prečo by mala milovníkov hudby zaujímať nejaká zlatá minca? Pozor, pozor. Wiener Philharmoniker nie je len obyčajnou investičnou mincou. Jej dizajn je hlboko spojený s hudobnou tradíciou a kultúrou Rakúska. Predlohodou je totiž práve jeden z najuznávanejších symfonických orchestrov na svete.

Čítať viac
Zlato

Zlato využíva nervozitu na trhoch a zhodnocuje sa

Rok 2022 bol na finančných trhoch veľmi turbulentný. Investorov strašili nielen nové formy mutácií Covidu, zatváranie ekonomík, či kolapsy zdravotníckych zariadení, ale objavili sa nové riziká, ktoré vplývajú na rast alebo pokles hodnoty investícií. Tí, ktorí majú vo svojom portfóliu aj zlato však neprežívajú také nočné mory. Ako vyzerajú predikcie na rok 2023?

Čítať viac
Zlato

Čo je to inflácia?

Inflácia je faktor, ktorý do veľkej miery ovplyvňuje životnú úroveň každého jedného z nás. V poslednom období sa stretávame hlavne s pojmom vysoká inflácia. Ako sa popasovať s aktuálnou ekonomickou situáciou a vplyvom vysokej inflácie na naše peniaze?

Čítať viac
Zlato

Zlaté mince ako dar?

Zlato zvykneme darovať len pri výnimočných udalostiach alebo keď chceme vyjadriť ako veľmi je pre nás obdarovaná osoba dôležitá. Kedy sú zlaté mince vhodné ako dar?

Čítať viac
Scroll to Top

Máte záujem o sporenie?

Vyberte si spôsob založenia sporiaceho účtu
Založiť účet online
Vytvorte si sporiaci účet pohodlne online
Nechajte si poradiť od experta
Naši experti vás budú kontaktovať a pomôžu vám so založením účtu

Vyplňte vaše kontaktné údaje

Po odoslaní vyplneného formuláru Vás bude kontaktovať náš špecialista, ktorý s Vami dohodne ďalší postup podľa vašich individuálnych potrieb a možností.
Ďakujeme za záujem
Náš špecialista vás bude čoskoro kontaktovať.